Вебінари для дитячих фахівців у сфері психічного здоров'я

У межах тренінгового проєкту «Спеціалізовані послуги для дітей та підлітків у сфері ментального здоров’я»

Цикл інтерактивного навчання

Зміцнити національну систему допомоги, забезпечити стале удосконалення сфери ментального здоров’я та надати українським фахівцям можливість отримати та застосовувати найсучасніші знання. З такою метою Координаційний центр з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України об’єднав провідних світових експертів, науковців та практиків з дитячої психіатрії у тренінговому проєкті «Спеціалізовані послуги для дітей та підлітків у сфері ментального здоров’я».

Учасниками програми стали дитячі та дорослі психіатри, психологи, педіатри, лікарі загальної практики, клінічні психологи, менеджери медичних закладів, керівники кафедр психології та психіатрії тощо. 

Усі вони отримали можливість не тільки вивчити надсучасні досвіди, експертизи та ознайомитися з передовими практиками, а й напряму, без посередників, дискутувати з провідними експертами, вченими світового рівня та обговорити, як рішення інших країн можуть бути адаптовані та втілені у професійній діяльності українських фахівців.

У межах проєкту була створена міжнародна флагманська консультативна група, розроблені освітні матеріали, відбулися профільні конференції щодо лікування дитячих та підліткових розладів ментального здоров’я, а також низка інтерактивних навчальних вебінарів — які тепер доступні на платформі «Ти як?».

Проєкт реалізовано у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» — ініціативи першої леді Олени Зеленської — Координаційним центром з психічного здоров'я Кабінету Міністрів України за підтримки ЮНІСЕФ в Україні, Міністерства охорони здоров'я України та Національної служби здоров'я України (НСЗУ). Цикл навчання створено у партнерстві з Європейським товариством дитячої та підліткової психіатрії (ESCAP).

Розвиток дитячої та підліткової психіатрії в західних країнах

Перший вебінар присвячений розвитку дитячої та підліткової психіатрії в західних країнах. 

Про організацію системи допомоги в Німеччині та Швейцарії, функціонал фахівців та особливості роботи на місцях, про роль сучасних технологій у підтримці дітей та підлітків говорив професор Йорг Міхаель Фегерт  провідний німецький дитячий та підлітковий психіатр, психотерапевт, президент Європейського товариства дитячої та підліткової психіатрії (ESCAP).


Терапевтична оцінка для молодих людей із самоушкодженнями

Тема другого вебінару — «Терапевтична оцінка для молодих людей із самоушкодженнями». Спікером став провідний дитячий психіатр Європи та керівник «Youth Resilience Unit» у Східному Лондоні Денис Угрин. 

Так, професор присвятив лекцію проблемам самоушкодження дітей та підлітків, питанням превенції та лікування розладів, супроводу пацієнтів, захисту дітей від токсичної інформації в інтернеті, а також поділився досвідом організації лікування дітей на рівні громад у Великій Британії.


Травма / ПТСР

Всебічному дослідженню посттравматичного стресового розладу був присвячений третій вебінар «Травма / ПТСР». 

Під час заходу розглянуті сучасні методи діагностики, протоколи скринінгу та можливості їх адаптації до українських реалій, актуальні алгоритми лікування посттравматичного стресового розладу у світі, а також питання залученості батьків до процесу лікування такого розладу у дитини, стратегії інформування про симптоми та формати просвітництва серед фахівців. 

Інсайти від Андреа Данезе — видатного експерта у галузі дитячої та підліткової психіатрії, генерального секретаря ESCAP — можна подивитися у записі вебінару.


Самоушкодження: оцінка, невідкладна допомога та лікування

Про сучасні підходи лікування самоушкоджень, суїцидальної поведінки та психічних травм у дітей і підлітків йшлося під час четвертого вебінару. Результатами своїх численних досліджень поділився професор Пол Л. Пленер — доктор медичних наук, президент Австрійської асоціації дитячої та підліткової психіатрії, завідувач кафедри дитячої та підліткової психіатрії Віденського медичного університету.






Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux