На «Дія. Безбар’єрність» з'явилися матеріали, присвячені темі ментального здоров’я
На «Дія. Безбар’єрність» — спеціальному розділі на порталі Дія, покликаному спростити комунікацію між людиною та державою, з’явилися матеріали на тему ментального здоров’я.
«Бачу, що близька людина переживає стрес. Як я можу зарадити? Розпочніть зі спокійної розмови: запитайте, що людина відчуває, що її тривожить. Скажіть, що реакції на стрес бувають різні й усі вони нормальні. Запропонуйте прості техніки самодопомоги: вправи для самозаспокоєння, наприклад на повільне дихання або ж на зменшення напруги в тілі. Це порада з циклу матеріалів про ментальне здоров’я, які опубліковані на порталі «Дія. Безбар’єрність», — розповіла перша леді Олена Зеленська.
У опублікованих матеріалах зібрані практичні поради про те, як подолати панічну атаку або страх повітряних тривог, як діяти у шокових станах та допомагати людям поруч.
Особлива увага приділена дітям: йдеться про школу та ментальне здоров’я, про захист від стресу та повідомлення поганих новин тощо.
«Важливий матеріал — докладне пояснення того, як може допомогти з проблемами ментального здоров’я сімейний лікар. До речі, у період воєнного стану для звернення до такого лікаря декларація необов’язкова. Бо ж кожен українець має право на підтримку, особливо якщо через російське вторгнення мусив залишити рідний дім і втратив зв’язок зі своїм лікарем», — додала перша леді.
Матеріали підготовлено у межах комунікаційної кампанії «Ти як?» Всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативою Олени Зеленської. Комунікаційна кампанія «Ти як?» реалізується за підтримки проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», який виконує організація Пакт.
«Дія. Безбарʼєрність» створено в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів» спільно з Міністерством цифрової трансформації за підтримки Програми розвитку ООН в Україні, а також Уряду Швеції. Аналітичну допомогу надавала ГО «Безбар’єрність».