Працівники ЗМІ взяли участь у тренінгах з посилення стійкості
Понад 300 фахівців медіа пройшли навчання з підвищення ментальної стійкості та надання першої допомоги собі, близьким, колегам і постраждалим.
Журналісти, так само як рятувальники, поліцейські або медики, одними з перших прибувають на місця надзвичайних ситуацій. І під час висвітлення подій часто наражають себе на небезпеку та забувають про свій психоемоційний стан.
Проведення серії фахових тренінгів для журналістів, інших працівників ЗМІ та комунікаційних служб розпочав Координаційний центр з психічного здоров'я Кабінету Міністрів України у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», що впроваджується за ініціативою першої леді Олени Зеленської. Тренерами виступили регіональні координатори програми та психологи ДСНС і Національної поліції.
Учасники заходів дізнались, як розуміти власні емоції, як визначити, що людині потрібна допомога фахівця, де шукати джерело сили у складні моменти життя. Заняття відбулись одночасно у 20 регіонах України за підтримки обласних військових адміністрацій.
«Знання базових навичок самодопомоги та плекання стійкості рятує ментальне здоров’я, а значить і фізичне, бо вони нероздільні. Всеукраїнська програма ментального здоров’я дає можливість навчитися цьому кожному українцю зокрема й цілим професійним спільнотам загалом. Після майже двох років повномасштабної війни сфера медіа та комунікацій потребувала підсилення й вона вчасно його отримала, — наголосила керівниця Координаційного центру з психічного здоров’я КМУ Оксана Збітнєва.
За результатами заходів більшість учасників відзначили значне покращення власного психоемоційного стану. А у Вінницькій області започаткували медіапроєкт, присвячений ментальному здоров’ю, що буде виходити в ефірі місцевих ЗМІ.
«Усе, що ми чуємо й бачимо на екрані, проходить багато етапів: інформацію збирають, аналізують, пропускають через себе. Публікуючи лише одну новину, журналіст залишає у собі багато посттравматичних емоцій. Тому проводити такі навчання — наш спільний обов’язок, аби підтримати українських журналістів, — додала перша заступниця начальника Вінницької ОВА Наталя Заболотна.