Співпраця України та ВООЗ важлива для фізичного й ментального здоров’я українців — Олена Зеленська

Вже майже 100 тисяч медичних працівників пройшли навчання за програмою ВООЗ mhGAP і допомагають пацієнтам в питаннях ментального здоров’я
17 травня 2024

Перша леді Олена Зеленська зустрілася з головою Представництва Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні Ярно Хабіхтом і подякувала за продуктивну роботу України з ВООЗ, відзначивши системність та надійність співпраці.

Майже 100 тисяч медичних працівників пройшли навчання за програмою ВООЗ mhGAP, опанувавши таким чином навички допомоги в питаннях ментального здоров’я. Зараз на базі українських спеціалізованих лікарень працюють 84 мобільні мультидисциплінарні команди. У складі кожної — психіатр, психолог, соцпрацівник, медсестра, які разом надають допомогу пацієнтові вдома.

«Завдяки таким командам людина отримує допомогу у своїй громаді, а не в закритій стаціонарній лікарні. Це не лише прогресивно, а й дуже важливо для України. Адже потреба в підтримці ментального здоров’я з початку повномасштабного вторгнення зросла майже вдвічі», — зазначила Олена Зеленська. 

Крім того, перша леді висловила сподівання, що за два тижні Всесвітня асамблея охорони здоров'я в Женеві схвалить українсько-нідерландську резолюцію «Зміцнення психічного здоров'я та психосоціальної підтримки до, під час і після збройних конфліктів, природних і техногенних катастроф, медичних та інших надзвичайних ситуацій».

«Цей важливий документ має посилити міжнародну підтримку України з фізичного та ментального відновлення наших людей. Але він також допоможе і всім іншим країнам, які стикаються з проблемами ментального здоров’я в різних надзвичайних ситуаціях», — наголосила дружина Президента.

Під час зустрічі також обговорили роль ВООЗ у реалізації реформи шкільного харчування, яку патронує перша леді. Нещодавно Бюро ВООЗ в Україні у співпраці зі Спеціальною ініціативою з неінфекційних захворювань та інновацій (SNI) Європейського регіонального бюро ВООЗ і Всесвітньою продовольчою програмою (WFP) презентували аналітичну довідку «Розширення національної програми шкільного харчування в Україні».

Згідно з дослідженням, ця програма важлива для всієї країни. Адже, зокрема, підтримує аграріїв, бо зазвичай передбачає використання локальних продуктів. Крім того, стабільний доступ до харчування у школах може знизити рівень стресу в сім’ї.

«Україна вже демонструє хороші результати реформи. І дуже важливо їх закріпити, нарощувати. Автори дослідження наполягають: зовнішнє фінансування матиме вирішальне значення для стабільного розвитку. Тож ми сподіваємося, що ВООЗ і надалі буде нашим партнером у цьому питанні, щоб допомогти залучити додаткові кошти для такої надважливої для України потреби», — сказала Олена Зеленська.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux