Дослідження потреб та спроможностей медичних закладів Харківської, Запорізької та Миколаївської областей
Нові виклики
Медичні працівники закладів охорони здоров’я зіштовхуються з новими складними професійними викликами. Із початком повномасштабного вторгнення значно зросло навантаження під час роботи, а накопичений стрес, професійне вигорання, прояви депресії, тривоги стали постійними супутниками багатьох медиків.
Саме тому у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я — ініціативи першої леді Олени Зеленської, було реалізовано проєкт «Посилення спроможності закладів охорони здоров’я та формування стійкості працівників медичної сфери».
Проєкт мав на меті посилити психологічні служби в лікарнях, зокрема навчити штатних психологів медзакладів надавати дієву підтримку колегам-лікарям та пацієнтам. Програма тривала три місяці. За цей час 15 психологів з дев’яти лікарень обласного рівня — Запорізької, Харківської, Миколаївської — опанували сучасні навички екстремальної психології та підвищення стійкості особистої та колективної.
Відбулись 32 години тренінгів, 36 годин супервізійних зустрічей. Здійснено 3 304 індивідуальних консультацій, з них 900 — для медичних працівників. 2 658 осіб взяли участь у групових активностях, з них 1 400 — медики.
У межах проєкту, крім навчання, було проведено дослідження потреб та спроможностей медичних закладів у сфері психічного здоров'я та психосоціальної підтримки. Повністю ознайомитися з його результатами можна за посиланням.
Також у межах проєкту було сформовано перелік рекомендацій щодо вдосконалення роботи психологічних служб в медичних закладах. Ця дорожня карта вже доступна для вивчення та застосування медичними установами.