Феномен української стійкості, якою захоплюється світ

Чому українці століттями продовжують боротьбу та що допомагає їм не втрачати стійкість?
Розвиток стійкості

Як соціальні звʼязки допомагають у важкі часи

Війна випробовує не лише силу країни, але й усяку людину. Кожен другий українець почувається емоційно гірше, ніж три роки тому. Це показало дослідження, проведене на замовлення третього Саміту перших леді та джентльменів.

Водночас люди плекають свою стійкість та сповнюються надією. Те саме дослідження показало, що соціальні зв'язки та спілкування мають особливе значення під час війни. Наша внутрішня міць ґрунтується на єдності та взаємопідтримці, стосунках, які ми формуємо.

Особливість української стійкості

Українці відомі своєю міцністю та витривалістю. У складний час важливо зберегти життєві орієнтири, підтримувати одне одного та зберігати справжню силу спільноти.

Уночі українці переживають ракетні обстріли, а зранку їдуть на роботу, збирають дітей у школу й підтримують близьких. Волонтери не зупиняються у своїй роботі — організовують збори та допомагають чоловікам та жінкам на передовій, які продовжують боротьбу. Разом ми запускаємо неймовірні проєкти, відновлюємо те, що було зруйновано, і не забуваємо розвиватися та дізнаватися нове. 

Українська незламність коріниться в глибинах часу, в історії країни, що пережила несправедливість, тяжкі випробування та втрати. Український народ виріс на тернистій землі, став прикладом витримки та мужності, що змінює хід історії.

Культурна спадщина України відіграє значну роль у формуванні стійкості народу. Музика, танці, мистецтво, традиції — це не лише символи, але й джерело сили. Саме це допомагає зберігати ідентичність та єдність, мотивуючи на досягнення та подолання перешкод.

Досвід війн, Голодоморів та інших трагедій надав важливі уроки та знання, як не втрачати віру. Багато випробувань та конфліктів підкреслили духовну силу українців. Боротьба стала символом національної самосвідомості та волі. Українська незалежність — не лише слова, а й життєва філософія. Здатність залишатися сміливими та зростати під час випробувань — це те, що вражає та надихає світ. 

Переосмислення колективних травм — важливий процес, який допомагає усвідомити та опанувати виклики, через які проходить суспільство в умовах війни. Це дає можливість отримати психологічний ресурс, розуміти динаміку власних переживань та сприяє подоланню травматичних наслідків.

Досвід війн, Голодоморів та інших трагедій надав важливі уроки та знання, як не втрачати віру. Багато випробувань та конфліктів підкреслили духовну силу українців

Що можна робити, щоб підвищити власну стійкість?

«Великий виклик сьогодення — переплавити жахливий досвід на посттравматичне зростання», — вважає перша леді України, ініціаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Олена Зеленська

Щоб підвищити власну стійкість, важливо мати відкрите серце, бути готовими слухати та прагнути розуміти себе та інших. Не забувати вільно спілкуватися та виражати свої потреби, а також проявляти доброту й розуміння у взаємодії одне з одним.

Як каже Олег Романчук, лікар-психотерапевт, амбасадор Всеукраїнської програми ментального здоров'я: «Нам усім треба навчитися бути людьми надії. Надія – це вміння та вибір. Цікава етимологія слова “надія”, бо це те, що кличе нас на дію. Тобто, це не про очікування того, що станеться, а про розуміння, що ти маєш вибір щось робити». Надія у цьому випадку — це не лише почуття, а й активна дія та віра у можливість вдосконалення світу навколо, незважаючи на труднощі. 

Олег Романчук наводить дослідження, які звертають увагу на те, що стійкість не ґрунтується на простій бінарності оптимізму та песимізму. Справжня сутність полягає у здатності сприймати реальність у всій її складності. Людина, що має стійкість, розуміє, що можливі несподівані виклики, і в той же час вона бачить можливість для кращого майбутнього.

Звичайні, повсякденні моменти можуть стати джерелом стійкості, надати потрібні ресурси та енергію для укріплення емоційного стану. Важливо піклуватися про своє ментальне здоров'я та звертатися по професійну допомогу у разі потреби. Також необхідно пам'ятати про фізичну активність, знаходити час для спілкування з родиною та друзями, не забувати про якісний сон та здоровий раціон.

Українське суспільство проявляє витривалість, адаптивність і рухається вперед, продукуючи нові ідеї та ініціативи. Люди шукають шляхи вирішення проблем, реагують на надзвичайні обставини та впроваджують новаторські підходи у різних сферах життя.

Війна — історичний час  великих випробувань, але також це час зростання та виховання нових сенсів і можливостей. Українці вчаться робити кроки вперед, незважаючи на труднощі, і це відкриває нові горизонти для розвитку суспільства та країни в цілому.

Війна — історичний час  великих випробувань, але також це час зростання та виховання нових сенсів і можливостей. Українці вчаться робити кроки вперед, незважаючи на труднощі, і це відкриває нові горизонти для розвитку суспільства та країни в цілому

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux