Якість професійного життя і піклування про себе — 1 епізод освітнього курсу для фахівців, які задіяні у наданні послуг із ПЗПСП

Що таке якість професійного життя, чому надавачам послуг у сфері психічного здоров’я і психосоціальної підтримки важливо піклуватися про себе та як це робити
Розвиток стійкості Самодопомога Стрес

Дослідження

Координаційний центр з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України провів дослідження, у межах якого опитав майже 5 тисяч надавачів послуг у сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки (ПЗПСП). 

Було з'ясовано, що фахівці, які безпосередньо працюють з дітьми, ВПО та коморбідними станами, мають нижчу якість професійного життя, що супроводжується симптомами вигорання та вторинного травматичного стресу.

Так з’явився проєкт, метою якого стало зібрати на одному ресурсі — платформі «Ти як?» — доказову інформацію для фахівців, яка сприяла би підвищенню якості їхнього професійного життя. Освітній курс отримав назву «Плекання стійкості фахівців, які задіяні у наданні послуг із ПЗПСП»

Саме тут знайдуться відповіді на всі «болючі» питання — від піклування про себе до реагування на гострий стрес та підтримки людини у горюванні. 

Проєкт реалізовано у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» — ініціативи першої леді Олени Зеленської — за підтримки Бюро ВООЗ в Україні. Аналітична та експертна підтримка — Координаційний центр з психічного здоров'я Кабінету Міністрів України. Технічна підтримка, проведення онлайн-опитування та зйомка відеолекцій — громадська організація «Безбар’єрність».

Історія

Уявімо Тетяну — працівницю Державної служби України з надзвичайних ситуацій. 

Тетяна рятує цивільних, які постраждали внаслідок обстрілів, травмованих пригнічених людей, які втратили свої домівки, а деякі — своїх близьких. 

Тетяна розуміє, що вона виконує важливу роботу, проте не може вкладатися в неї емоційно та виявляти емпатію до постраждалих.

Першою ознакою, що Тетяна втомилася від співчуття, стало її щоденне виснаження, розчарування в роботі й роздратування.

Як не пропустити такі ознаки та чим небезпечна втома від співчуття — у першому епізоді освітнього курсу.

Про перший епізод

Перший епізод курсу присвячений питанням якості професійного життя. Він також роз’яснює, чому надавачам послуг у сфері ПЗПСП варто піклуватися про себе і як це робити. Зокрема, у відео йдеться про таке:

  • чому, допомагаючи іншим людям, фахівці часто можуть не помічати власних потреб і як у таких випадках діяти;

  • що таке загалом якість професійного життя та які аспекти на неї впливають;

  • вікарна травма, вторинний травматичний стрес і втома від співчуття — чим вони різняться та які мають симптоми;

  • кроки, які допоможуть зменшити стрес або не допустити, щоб він став непереборним;

  • як фахівцю просити про допомогу для себе і до кого звернутися за підтримкою.

Засвоїти лекцію та перевірити зроблені висновки допоможуть змодельовані ситуації та спеціальні тести, посилання на які закладені безпосередньо у епізоді. 

Також тут є розлога відеоінструкція з технікою прогресивної м’язової релаксації, що розслабляє розум і тіло. Її можна практикувати щодня й рекомендувати своїм близьким, знайомим, колегам та клієнтам.


Перевір себе

Тест для самоперевірки після перегляду епізоду — за посиланням.

Корисні ресурси

Обирайте зручні для вас техніки для підтримки внутрішнього ресурсу, ментального здоров’я та практикуйте їх регулярно. Піклування про власне ментальне здоров’я має стати щоденною звичкою. 

Більше джерел для плекання стійкості — у розділі «Продукти» на платформі «Ти як?» Всеукраїнської програми ментального здоров'я.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux