Якість професійного життя і піклування про себе — 1 епізод освітнього курсу для фахівців, які задіяні у наданні послуг із ПЗПСП
Дослідження
Координаційний центр з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України провів дослідження, у межах якого опитав майже 5 тисяч надавачів послуг у сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки (ПЗПСП).
Було з'ясовано, що фахівці, які безпосередньо працюють з дітьми, ВПО та коморбідними станами, мають нижчу якість професійного життя, що супроводжується симптомами вигорання та вторинного травматичного стресу.
Так з’явився проєкт, метою якого стало зібрати на одному ресурсі — платформі «Ти як?» — доказову інформацію для фахівців, яка сприяла би підвищенню якості їхнього професійного життя. Освітній курс отримав назву «Плекання стійкості фахівців, які задіяні у наданні послуг із ПЗПСП»
Саме тут знайдуться відповіді на всі «болючі» питання — від піклування про себе до реагування на гострий стрес та підтримки людини у горюванні.
Історія
Уявімо Тетяну — працівницю Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
Тетяна рятує цивільних, які постраждали внаслідок обстрілів, травмованих пригнічених людей, які втратили свої домівки, а деякі — своїх близьких.
Про перший епізод
Перший епізод курсу присвячений питанням якості професійного життя. Він також роз’яснює, чому надавачам послуг у сфері ПЗПСП варто піклуватися про себе і як це робити. Зокрема, у відео йдеться про таке:
-
чому, допомагаючи іншим людям, фахівці часто можуть не помічати власних потреб і як у таких випадках діяти;
-
що таке загалом якість професійного життя та які аспекти на неї впливають;
-
вікарна травма, вторинний травматичний стрес і втома від співчуття — чим вони різняться та які мають симптоми;
-
кроки, які допоможуть зменшити стрес або не допустити, щоб він став непереборним;
-
як фахівцю просити про допомогу для себе і до кого звернутися за підтримкою.
Перевір себе
Тест для самоперевірки після перегляду епізоду — за посиланням.
Корисні ресурси
- Вимірювання якості професійного життя
- Рекомендації щодо турботи до себе
- Всесвітня організація охорони здоров'я. (2021). Важливі навички в періоди стресу: iлюстроване керівництво. Європейський регіональний офіс Всесвітньої організації охорони здоров’я
- Інформаційна гігієна: як обмежити нездорове споживання контенту. Матеріал на платформі «Ти як?»
- Посібник «Базові навички турботи про себе та інших»